همانطور که در هوا غرقیم به نسبت سیال بودن در مجتمع ها و شهرک ها و به اختصار محیط های مصنوع شهری غرقیم ، چرا که شهرنشینی وسعت فراوان و جمعیت کره زمین به حد چشم گیری افزایش یافته است . با توجه به این موضوع اهمیت سطح کیفیت فضاها در درجه اول اهمیت در نیاز های اساسی و کیفی هر انسانی محسوب میشود . به هرم نیاز های انسان توجه فرمایید .

هرم نیازهای انسان

با توجه به هرم نیاز ها میشود دانست که در ذو سطح ابتدایی نیاز های اساسی انسان ( مسکن ار سری نیاز های فیزیولوژیکی و ایمنی و آرامش از سزی امنیت ) و فراتر از آن نیازهای روحی قرار دارد که همچون جامه ای بر تن آدمی ست خب با توجه به گوناگونی فضاهایز معماری و نیاز های مخاطبان فضاهای معماری ، اختصاصی شدن فضا ، بهینه شدن ساختمان و هوشمند سازی بنا در درجه بالای اهمیت برای معماری عصز معاصر قرار گرفته است که البته هر بخش شامل مهارتی جدید است که توسط مهندسان مجرب در سراسر جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه رونق یافته است اگر چه معماری های برتر جهان از این ویژگی ها بهره مند هستند . پیشتازی در استفاده حرفه ای از متریال های معماری به دلایل مهمی از جمله اقتصادی تر شدن پروژه در طول بلند مدت ، پایداری بیشتر از لحاظ محیط زیست و بهرمندی از تکنولوژی روز معماری جهان این حرفه را هیجان انگیز خواهد کرد.

Alirezaمشاهده نوشته ها

علیرضا مزیدی ، متولد 1372 زاده شهر جهانی یزد و همچنین فارغ التحصیل رشته معماری هستم . هدف اصلی از راه اندازی « وبسایت شخصی علیرضا مزیدی» ایجاد محتوای کاربردی در زمینه معماری و توسعه نگاه معمارانه برای عموم جامعه ست چرا که با رعایت نکاتی هر چند کوچک میتوان کیفیت فضای مورد استفاده را ارتقا داد . با توجه به تغییرات در نیازهای انسان جدید ، هنر معماری نیازمند تفکر و اندیشه ای پیشتاز است که از ورای شلوغی های امروزی به انسان بنگرد وراه حل خلاق و به روز به مسائل پیش رو ارائه بدهد . بررسی پاسخ دهی هر فضا یک امر تخصصی ست که نیاز به بینش کلی نسبت به مسئله معماری دارد . این جزئی نگری ارزنده با ارتباطی دو جانبه میان طراح و بهره بردار میسر خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *